JÜLİDE E. ÜNGÖR

Eğitim Danışmanı

1999 yılında Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Jülide Erdal Üngör, aynı üniversitenin AB Siyaseti ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Yüksek Lisans programını  tamamladı. 2003 yılında devam etmiş olduğu İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika programından dereceyle mezun oldu.

Kariyer hayatında  ilk adımını Arthur Andersen Danışmanlık firmasının Human Capital Bölümü’nde attı. 1999 yılında Elginkan Holding A.Ş.’ye bağlı Elmor A.Ş.’de Eğitim Sorumlusu olarak çalışan Üngör,  2000-2004 yılları arasında Elginkan Holding A.Ş’nin İnsan Kaynakları Bölümü’nde kariyerine devam etti. Elginkan Topluluğu’na bağlı şirketlere yönelik insan kaynakları fonksiyonlarının yürütülmesinde görev aldı. 2004 yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü’de İnsan Kaynakları Danışmanı olarak çalışmaya başladı. Bu dönemde işe alım ve kariyer planlamada psikometrik testlerin uygulanması ve yorumlanması, 16 PF Kişilik Envanteri  yorumlama eğitiminin verilmesi,  değerlendirme/geliştirme merkezi projelerinin yürütülmesi, kuruma özel yetkinlik modellerinin hazırlanması ve 360 derece geribildirim sistemi gibi yetkinliklere dayalı ölçme-değerlendirme projelerinde görev aldı.

2006-2009  yılları arasında Türk Telekom grup şirketlerinden olan İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş.’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalıştı.  Üngör, ayrıca The Coaching Institute tarafından  verilen Koçluk Programından mezun olup, sertifikalı Koç olarak Yaşam Koçluğu ve Kariyer Koçluğu yapmaktadır. Halen Magnet Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri A.Ş. (UZMAN TV) bünyesinde İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.