KOÇLUK

Koçluk görüşmeleri ile, kişilerin odaklanmasına ve odaklandığı alanda yapabileceklerini bulmasına destek oluyoruz. Bunu da doğru ve güçlü sorular sorarak yapıyoruz.

Koçluk Nedir? Ne İşe Yarar? 

  • Koçluk, koçluk alan kişi ve koç arasında kurulan planlı ve sistematik bir gelişim sürecidir.
  • Psikologluk, mentörlük, danışmanlık kesinle değildir.
  • Bireysel koçluk görüşmelerinde her bir kişi ile 1 seans, minimum 45 dakika maksimum 1,5 (bir buçuk) saat sürmektedir.
  • Kişinin denge kurmasına, esneklik kazanmasına, eylem planı yapmasına, değerlerini keşfetmesine, engelleri aşma azmi kazanmasına ve alternatif çözümler üretmesine katkı sağlar.

Amacımız, içinizdeki kaynağa ulaşarak, sorularınızın cevabını bulmanızı sağlamak.

senaaytanekd_kocluk

 *Sena Aytan, Erickson International Coaching formasyonuyla ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) onaylı Profesyonel Koçtur.

Ne Dediler? 

“Sena Aytan’la bir araya gelmemiz üniversite mezuniyetime denk geldi. İş hayatına girmeden hemen önce olması CV hazırlamamda ve iş görüşmelerinde nelere dikkat etmem gerektiği, iş başvurularında diğer adaylar arasında nasıl fark yaratabilirim gibi konularda çok büyük katkı sağladı. Ayrıca birlikte çalışarak, kendimi keşfettim, bakış açımı genişlettim, analiz yapmayı öğrendim ve hayatımdaki her şeyi bir fırsata çevirebilmeyi öğrendim. Kısacası Sena Aytan güler yüzü ve yüksek enerjisiyle kariyer hedefinize emin adımlarla kısa bir sürede ulaşmanıza yardımcı oluyor, henüz bir hedefiniz yoksa da bir hedef belirlemenize destek oluyor. Kariyerinizle alakalı endişeleriniz varsa veya kendinizi geliştirme düşünceniz varsa koçluk desteği almanızı tavsiye ederim.”

Enerji Sistem Mühendisi-Enerji Sektörü

“Koçluk sayesinde amaçlarıma doğru daha emin adımlar ile ilerlemenin yolunu keşfettim. Benim için tüm sürecin en değerli noktası kendimi daha iyi tanıyarak kendimi dış dünyaya daha iyi aktarabilme yetisine sahip olma yolunda atmış olduğum adımlardı. Kendini tanımanın sahip olunabilecek en değerli varlıklardan biri olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden de koçluğun yaşayan bir süreç olduğunu ve her bireyin yaşamının her noktasında kendisine katacak bir farkındalık sağlayabileceğini düşünüyorum. Ben Sena Aytan ile beraber deneyimlediğim koçluk sürecinden çok memnun kaldım ve hayatıma devam etmek istediğim yolu onunla beraber yakalayabildim.”

 Ürün Müdürü-İlaç Sektörü

“Kendimi tanıyorum,  aklımdan geçenleri ve ne istediğimi biliyorum, bir şeyler olacak hissediyorum. İşte tüm bunları nasıl realize edeceğimi bilemiyorum. Hayatımda bir şeyler eksikti, huzursuzdum. Tam bu noktada o çıktı birden karşıma.  Önce dinliyor sonra hafiften insanın içini ısıtan bir gülümseme, arkasından da hiç tahmin edemeyeceğin bir bakış açısı. Birlikte geçirdiğimiz zaman içinde aile ve iş yaşantımdaki olaylara, sorunlara başka açılardan bakabilmeyi öğrendim. Değişim ve gelişim yolculuğundaki rehberim, yaşam koçum hayatımda önemli bir dönüm noktasına neden oldu. Artık birçok şeyi yüksek sesle dile getirebiliyorum. Teşekkürler Sena.”

Üretim Müdürü-Savunma ve Makine Sanayi