SELİM TAŞKIN

Perakende Doktoru®

1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Selim Taşkın, Pertevniyal Lisesi sonrası Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı’na devam etti.

ABD ve İngiltere’de dil eğitimini tamamlayan Taşkın, kariyerine bilişim teknolojileri alanında başladı. Uzun yıllar bilişim sektöründe çalıştıktan sonra, 2004 yılında dünyaca ünlü Kenwood markası ile perakende sektörüne adım attı. 5 yıllık süreçte İş Geliştirme Direktörü ve İcra Kurulu Üyeliğine kadar yükselen Selim Taşkın, 2009 yılında Ziylan Grup bünyesinde yer alan Flo Mağazacılık’a transfer oldu.

Flo Mağazacılık’ta perakende sektöründe ilk olan ISO 1002 Müşteri Memnuniyeti Belgesi çalışmasını tamamlayan Selim Taşkın, Satış Sonrası ve Satış Yönetimi üzerine yoğunlaşarak, satış sonrasında “Teknik Servis Kapınızda” ve satışta “Adrese Teslim” gibi perakende sektöründe ilk kez gerçekleştirilen çeşitli projelere imza attı. Taşkın, Flo Mağazacılık’ta kurumsallaşma, yeniden yapılanma çalışmaları ile verimlilik artışını yönetti. 

2011 yılında Genel Müdürlüğünü yürüttüğü Flo Mağazacılık’tan ayrılan Selim Taşkın “Yönetim Danışmanı” olarak devam ettiği profesyonel meslek hayatına Arow Mağazacılık’ta İcra Kurulu Başkanı olarak devam etmektedir. Arow Mağazacılık’ı, ayakkabı perakendeciliğinde zirveye hazırlayan Selim Taşkın, ilk 6 ayda Arow Mağazacılık’ın GMROI (Gross Margin Return on Investment -Yatırımın Brüt Kar Marjı) oranının %31 oranında artış gösterdiğini açıkladı.

Uzmanlık alanları; aile şirketlerinin kurumsallaşması, perakende çözümlerinin üretilmesi ve uygulanmasıdır.

Çalışma Yöntemi PD_calismayontemi